Tma2014-04-30 d. pirmoje Ryšininkų g. 8 namo laiptinėje įgaliotiniu išrinktas S.Remėzos žentas. Susirinkime dalyvavo apie 10 bendrijos narių. Žentas pats pasisiūlė būti įgaliotiniu ir atėjo į susirinkimą net vilkėdamas kostiumą (atrodė labai solidžiai tarp mūsų su šlepetėmis). Už jį balsvo apie 7 bendrijos narius.

Pasvarstykime, kokie motyvai galėjo paskatinti šį žmogų pasisiūlyti  sutikti būti įgaliotinu. Pagal įstatymą įgaliotiniai susirinkime balsuoja kaip jiems nurodo jų atstovaujami bendrijos nariai. Prieš balsuodamas įgaliotinis turėtu sužinoti nuomonę laiptinėje gyvenančių bendrijos narių (apie 40 žmonių) ir pagal tai balsuoti įgaliotinių susirinkime. Kiek reikia laiko susižinoti nuomonę 40 žmonių, paaiškinti jiems klausimą kuriuo bus balsuojama ? Reikia eiti pas bendrijos narius ar jiems skambinti, mano manymu tam reikės kokios savaitės, kol su visais pabendrausi. Reikia neužmiršti, kad įgaliotiniui už darbą nėra mokama. Taigi įgaliotinis turi daug darbo, už kurį nemokama, nenuostabu, kad norinčių nėra daug. Man atrodo įtartina, kai jaunas, dirbantis ir turintis šeimą S.Remėzos žentas siūlosi dirbti nemokamai. Pasvarstykite patys, ar jis nori padėti uošviui išsaugoti bendrijos pirmininko kėdę, ar rūpinasi bendrijos reikalais.

Kas gali būti, jei įgaliotinis nėra sąžiningas ir yra suinteresuotas kokio tai klausimo sprendimu. Pavyzdžiui S.Rmėza už bendrijos lėšas “nuomojasi“ iš savęs automobilį (per tris metus išlaidos – 6108 lt.)remontuoja jį (per tris metus išlaidos – 4353 lt), moka už jo parkavimą, skiria milžiniškas sumas kurui (per tris meus išlaidos – 8163 lt.)

Kas bus jei įgaliotiniai svarstys tokių pirmininko išlaidų klausimą ? Kaip manote, ar S.Remėzos žentas elgsis kaip numato įstatymas ir klaus bendrijos narių nuomonės? Ar pasistengs, kad viskas būtu kaip naudinga S.Remėzai ? Įgaliotinis neprivalo rinkti bendrijos narių parašų, įstatyme nėra aiškiai parašyta kiek bendrijos narių jis turėtu apklausti. Nesąžiningam įgaliotiniui yra plati dirva “gudrauti“ – galima sužinoti nuomonę tik kelių S.Remėzos šalininkų, o su kitais bendrijos nariais  tarsi “nepavyko susisiekti“. Arba keliems bendrijos nariams neaiškiai išdėstyti dėl ko bus balsuojama, pavyzdžiui – “ar pritarsite, kad pirmininkui būtu apmokama už važiavimą savo automobiliu darbo klausimais“. Dauguma pasakys “Taip“, o įgaliotiniu susirinkime bus nubalsuota už tokias milžiniškas transporto išlaidas, kokios yra dabar.

Manyčiau, kad turėdamas tarp įgaliotinių giminaičių, gal būt dar ir draugų (kas išrinkti įgaliotiniais S.Remėza slepia) mėgins suorganizuoti kokius nors sau naudingus “pirmininko rinkimus“. Panašiai kaip prieš kurį laiką mėgino “pasitvirtinti pirmininko įgaliojimus“.

Visa tai, kas išdėstyta aukščiau yra asmeninė nuomonė.

Rašykite ką manote apie įgaliotinių rinkimus.